PZP kalkulačka

od autora: | 31/10/2020

PZP kalkulačkaPráve ste si kúpili nové vozidlo a plánujete si ho poistiť cez PZP kalkulačku? Alebo si len chcete zistiť vaše poisťovacie možnosti prostredníctvom internetu. V tom prípade vás musíme pochváliť, pretože týmto spôsobom môžete šetriť z viacerých hľadísk. Tie najdôležitejšie hľadiská predstavujú čas a peniaze. Určite vám najlacnejšiu cenu nájde PZP kalkulačka poistenia. Určite síce nie je jediným nástrojom ponúkajúcim porovnanie ceny za daný produkt poistenia (všetky typy nájdete tu). No vďaka tejto konkrétnej ponuke si môžete rýchlo a zadarmo zistiť čo najviac poistných možností. A to je pri výbere toho najlepšieho, prípadne najlacnejšieho z porovnania PZP kalkulačky najdôležitejšie. Dobrou možnosťou je široká ponuka poistenia na webe, ktorá integruje rôzne typy poistenia naraz.

Na výpočet povinného zmluvného poistenia cez PZP kalkulačku potrebujete:

Aby vám PZP kalkulačka z Uzavripzp vypočítala presné cenové ponuky, o ktoré budeme môcť následne aj požiadať, je veľmi dôležité, aby ste uviedli presné údaje. Ak sa čo i len jeden podstatný údaj nebude zhodovať s údajmi vozidla, poistná zmluva nebude platná a vy riskujete pokutovanie. Preto si na pomoc zoberte technický preukaz. Budete potrebovať objem motora, rok výroby a iné údaje. Takisto si zistíte počet najazdených kilometrov vo vašom dopravnom prostriedku. Samozrejme, v prípade, že poisťujete náves alebo príves, takýto údaj nie je potrebný. Ak však chcete ceny vedieť len orientačne, to znamená bez toho, aby ste o niektorú ponuku okamžite požiadali, približné údaje nepredstavujú problém. Takúto PZP kalkulačku nájdete na tejto podstránke webu.

Mimo technických údajov vás kalkulačka povinného zmluvného poistenia môže žiadať o vyplnenie iných otázok, ktoré takisto môže výslednú cenu poistenia ovplyvniť. Ide o počet škodových udalostí (teda nehôd), či si napríklad platíte iný typ poistenia atď. Nájdete tu však aj iné dokumenty, ako je kúpno predajná zmluva auta alebo iné.

S PZP kalkulačkou môžete výrazne ušetriť

Väčšina z nás má tendenciu hľadať to najlacnejšie PZP na trhu a nemáme záujem zbytočne preplácať. Veď predsa každá poistná zmluva tohto typu musí rešpektovať zákonné ustanovenia týkajúce sa výšky poistného krytia. Minimum krytia v prípade spôsobenia materiálnej škody je 1 milión eur a pri ujme na zdraví zas predstavuje 5 miliónov eur.

Bez ohľadu na cenu poistenia sa musí poistený na odškodnení poškodených viac či menej podieľať. Všetko si však môžete nastaviť podľa seba. PZP kalkulačka vám zobrazí cez výpočet ceny všetky vaše možnosti. Je na vás či si zvolíte drahšiu možnosť s menšou spoluúčasťou alebo lacnejšiu možnosť s vyššou spoluúčasťou. Nemusí to však platiť tabuľkovo. Je možné, že natrafíte na strednú cestu, kde cena poistného nebude najvyššia, no percento spoluúčasti bude pomerne nízka. Všetko je to o hľadaní a online PZP kalkulačka na povinné zmluvné poistenie vám v tom určite pomôže.

V každom prípade sa môžu ceny poistenia auta medzi najlacnejšou a najdrahšou možnosťou líšiť až v stovkách eur. Nie je však vylúčené, že vyššie ponuky budú obohatené o niektoré havarijné poistné riziká. Platí to hlavne pri poisťovniach:

  • Kooperativa,
  • Generali
  • a Genertel.

No sporadicky sa môžu vyskytnúť výhodné ponuky aj iných poisťovní.

Porovnajte si cenu poistenia auta rýchlo a pohodlne cez PZP kalkulačku

PZP kalkulačka sa využíva hlavne pre jej rýchlosť, prehľadnosť a pohodlie. Je oveľa pohodlnejšie si zistiť desiatky možností behom niekoľkých minút cez internet z domu, ako si každú možnosť zisťovať zvlášť na pobočke. Prípadne zvlášť na jednotlivých stránkach poisťovní. Hodiny času môžete vďaka tomuto nástroju venovať niečomu produktívnejšiemu alebo aj obyčajnému oddychu po úmornom dni v práci.

Navyše, s PZP kalkulačkou môžete cez výpočet porovnávať ceny poistenia na rôzne dopravné prostriedky. Ako sme už vyššie uviedli, nie každý nástroj tohto typu je komplexný. To znamená, že neumožňuje porovnávať ceny prípadne uzatvárať zmluvy na iný typ vozidla, ako osobný automobil. Tie lepšie online PZP kalkulačky vám umožnia urobiť si porovnanie a výpočet aj pre:

  • nákladné autá,
  • ťažké vozidlá (traktor, kombajn, žeriav, atď.),
  • motocykle,
  • vozíky,
  • návesy,
  • prívesy

či iné povinne poistiteľné prostriedky, ktoré vstupujú do cestnej premávky.

Uzatvorte si PZP priamo z online kalkulačky

Ak vám porovnanie z PZP kalkulačky zobrazilo nejakú ponuku, o ktorej nechcete dlho uvažovať, priamo v ňom môžete o ňu požiadať. Doplníte niekoľko údajov, aby mohla poisťovňa vytvoriť dočasnú zmluvu a elektronicky vám zaslať dočasné, 30 dní platné doklady (zelenú kartu). Aby bola zmluva platná, je potrebné čo najskôr zaplatiť poistné. Ak ho nezaplatíte, zmluva je neplatná. To by sa vám vypomstilo hlavne pri spôsobení škodovej udalosti.

Po uhradení platby vám poisťovňa domov zašle originál zelenú kartu. Tú nezabudnite mať so sebou pri jazde vo vozidle, na ktorú sa vzťahuje. Ich neprítomnosť je totižto pokutovaná. Oveľa viac sa ale pokutuje jazda bez platného PZP. Takže ak sa dá, pravidelne si platnosť tohto zabezpečenia kontrolujte alebo ešte lepšie, dajte si pripomienku pred jej uplynutím.

Samozrejme platí aj opak. Ak vás žiadna ponuka nezaujala, nie ste povinný si nejakú vybrať. To je jedna z najväčších výhod online PZP kalkulačky. Je bezplatná a nezáväzná, takže ju môžete využiť len čisto z informatívneho hľadiska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *